Dzień Otwarty – relacja

Kolejna sobota z Dniem Otwartym przebiegała pod znakiem działań twórczych. Odwiedzający nas 11 marca mogli przekonać się, w jaki sposób pracujemy z naszymi uczniami.

Wydarzenie rozpoczęło się od występów dzieci z klasy zero i pierwszej, które zaprezentowały swoje umiejętności językowe i muzyczne. Uczniowie skupieni wokół naszego Teatru w Kratkę wystawili dwie sztuki. Jedną w języku polskim, drugą w angielskim.

Kolejnym punktem Dnia Otwartego były zajęcia w klasach. Nasi goście mogli obserwować lekcję programowania, lekcję matematyki z wykorzystaniem edukacyjnych zestawów Lego, zajęcia DI (twórcze rozwiązywanie problemów), lekcję pełną naukowych eksperymentów, działania związane z budową modeli architektonicznych, teatrzyk Kamishibai, zajęcia z szachowymi kombinacjami, interaktywne działania związane z językiem angielskim czy wykonywanie ozdób świątecznych.

Dzień był także okazją do spotkania z nauczycielami i rozmów o tym, w jaki sposób pracuje się u nas w szkole z uczniami i jakie cele stawiamy sobie w sytuacji tak ważnych dla nas zmian w szkolnictwie.