Dzień Otwarty za nami

Tegoroczny Dzień Otwarty był okazją do zaprezentowania realizowanych projektów oraz urozmaiconych form pracy z uczniami.

Nasi goście obejrzeli występ uczniów reprezentujących nas na Międzynarodowej Olimpiadzie Kreatywności. Po nich zaprezentowała się klasa 5 w krótkim, bardzo zabawnym przedstawieniu w języku angielskim “Who Wants to Be a Millionaire?”.

Następnie Pan Łukasz Kłykow – instruktor zajęć szachowych w naszej klasie – wystąpił z prelekcją na temat tej królewskiej gry. Warto dodać, że szachy są dla nas szczególnie istotnym elementem nauki i możemy się poszczycić wieloma sukcesami naszych uczniów. W tym roku, na przykład, mamy aż trzech reprezentantów w finałowych turniejach o mistrzostwo Polski!

Kolejnym punktem Dnia Otwartego były zajęcia w klasach oraz prezentacja szkolnych projektów – tutoringu, indywidualnych.pl, mediacji rówieśniczej oraz działalności Klubu Miłośników Juliusza Verne’a.

Odbyły się zajęcia z kodowania (“KodujMata”), był warsztat integracji sensorycznej, matematyka z Lego, szachy, eksperymenty chemiczne, kodowanie stron internetowych, DI – działania twórcze czy nauka gry na keyboardzie.

Dzień ten był także okazją do poznania nauczycieli , sposobów pracy, warunków w jakich uczą się u nas dzieci. Szkoła, która wciąż się rozwija, z niecierpliwością czeka na nowych członków swojej społeczności.