Klasy 6 i 7 na Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Najstarsze klasy miały okazję uczestniczyć w dwóch wykładach połączonych z prezentacjami w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego chemii w kuchni i w łazience. Wykładowca mówił o związkach chemicznych, które otaczają nas na co dzień, z którymi stykamy się i które wykorzystujemy. Słuchacze dowiedzieli się wielu interesujących informacji dotyczących związków chemicznych i ich nierzadko skomplikowanej budowy.

Wydział fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego przygotował dla uczniów niezwykły “Cyrk fizyczny”, który pełen był naukowych atrakcji. Uczniowie obejrzeli pokaz wielu efektownych eksperymentów i demonstracji. Były wybuchy, dymy, ogień, lasery. Zgromadzeni na sali wykładowej słuchacze byli pod ogromnym wrażeniem.

Dla większości uczniów był to pierwszy kontakt z wiedzą przekazywaną bezpośrednio przez wybitnych pracowników akademickich. Wyjazd był bardzo pożyteczny, a wyniesiona wiedza na pewno przyda się na lekcjach chemii, fizyki i przyrody.