Olimpiada Destination Imagination (DI) – podsumowanie

W dniach 16-19 marca we Wrocławiu odbyła się XII Olimpiada DI. W tym roku nasza szkoła wystawiła dwie drużyny, które zaproponowały swoje rozwiązanie danego wyzwania.

Grupa młodsza „The Builders” w skład której weszli: Ada Malinowska, Magdalena Sajecka, Jędrzej Antczak, Emilia Szwabowicz, Michał Ekiert, Marta Halbersztadt i Eryk Biały podjęła się wyzwania technicznego. Grupa starsza „Krokozajce” pokazali swoje rozwiązanie w wyzwaniu naukowym.

16 marca Olimpiada rozpoczęła się ceremonia otwarcia w Hali Stulecia.

17 marca o godzinie 8:40 „The Builders” wystąpili przed ekspertami, pokazując przemieszczenie jednego członka drużyny po scenie przy pomocy specjalnie przygotowanego Deskomagika.

„Krokozajce” pokazali swoją metodę szyfrowania i odszyfrowania wiadomości w czasie przedstawienia zaprezentowanego 18 marca o godzinie 10:40.

Obie drużyny zmierzyły się również z Wyzwaniem na Już, wyzwaniem konstrukcyjnym, który odbył się w osobnym pomieszczeniu, jedynie z ekspertami.

Oprócz konkursu i rywalizacji z drużynami, obyły się również integracje w czasie Night Out w piątek oraz spotkaniu z drużynami bliźniaczymi. Nasze grupy uczestniczyły w Night Out na seansie filmowym w Centrum Technologii Audiowizualnych, natomiast w sobotę w Hali Stulecia bliźniacze drużyny współpracowały nad rozwiązaniem jednego problemu.

19 marca odbyła się ceremonia zamknięcia, w czasie których podano zwycięzców Olimpiady.