Rzucanie do celu

Lubisz kręgle i pragniesz doskonalić celność swoich rzutów, koniecznie potrenuj za pomocą prostych , domowych sposobów. Możesz do tego wykorzystać duże butelki po wodzie.


Należy wyciąć w nich dziurę i ozdobić je za pomocą kolorowego papieru samoprzylepnego. Wycięty otwór możesz zamienić w paszczę potwora, wystarczy, że wykleisz czerwonym papierem lub taśmą usta a nad nimi umieścisz oczy. Następnie przygotuj kulki ze zgniecionej folii aluminiowej. Stań w odpowiedniej odległości i spróbuj jak najwięcej kulek wrzucić do paszczy potwora. Zaproś do zabawy rodzeństwo lub rodziców. Możecie zrobić zawody na celność.

Innym sposobem na trening celności jest puszczanie papierowych samolotów. Przygotuj kilka samolotów z papieru. Następnie znajdź w domu duży kawałek gazety lub innego papieru. W takim arkuszu wytnij koła różnej wielkości, tak by mógł zmieścić się w nich samolot. Przy każdym otworze możesz umieścić karteczkę z liczbą punktów. Gazetę z otworami przyklej w futrynie drzwi. Teraz tylko zajmij odpowiednia pozycję i próbuj puścić tak samolot, przy przeleciał przez wybrany otwór. Przy zabawia z rodzeństwem, możecie rywalizować, zbierając punkty. Poniżej filmik dla tych, co zapomnieli, jak się robi samoloty z papieru 🙂

Beata Szymenderska