Spotkanie z operą

W piątek 29 września uczniowie klasy piątej wraz z opiekunami wybrali się na spektakl baletowy “Karnawał zwierząt”.

Dla niektórych było to pierwsze w życiu spotkanie z Operą Wrocławską, z miejscem które u młodego człowieka budzi mieszane uczucia. Można było usłyszeć, że to nudne, zbyt poważne, nie dla mnie… Miny na twarzach uczniów wyrażały jednak coś zupełnie innego, zaskoczenie, zaciekawienie, zdziwienie.

Piękno samego miejsca ukryte w zachwycających swoim przepychem salach, z bogato zdobionymi żyrandolami i ornamentami na ścianach zrobiło swoje. A może cały sekret tkwi w sztuce? W tańcu klasycznym z domieszką tańca nowoczesnego? Z pewnością nie jedna osoba z podziwem patrzyła na barwne kostiumy, przepiękna scenografię i efekty świetlne. Całości dopełniła wszechobecna muzyka znanego francuskiego kompozytora Camillea Saint Saens’ea.

Czy uczniowie odnaleźli w śnie Laury, głównej bohaterki, własne senne wizje? Czy przekonały ich parady zwierząt w wykonaniu niezwykle sprawnych i utalentowanych tancerzy?

Z pewnością było to dla nich cenne doświadczenie. Może ten jeden z pierwszych kontaktów ze sztuka przez wielkie S zaowocuje w przyszłości wrażliwością i fascynacją takimi miejscami jak opera.

Beata Szymenderska