Stwórz własną grę Story Cubes

Jeśli lubisz opowiadać ciekawe historie i pragniesz rozwijać swoją wyobraźnię, to jest zabawa dla Ciebie.

Do zabawy potrzebne będą małe karteczki, około 25 sztuk i coś do rysowania. Na każdej z kartek narysuj wybrany przez siebie symbol. Mogą to być przedmioty codziennego użytku, postaci, zwierzęta itp (np. piłka, kubek, słońce, chmura, drzewo, drabina, ryba, telefon, zegar, list, parasol, kwiat, motyl…).

Takich symboli możesz stworzyć dowolną liczbę. W oryginalnej grze jest ich 54. Ty możesz poprzestać na 25. Pamiętaj, by symbole rysować w prosty sposób. Przy rysowaniu flamastrem, należy zwrócić uwagę, czy rysunek nie przebija na druga stronę kartki. Zabawę możesz rozpocząć, gdy już masz wystarczającą liczbę karteczek z symbolami. Do gry zaproś rodzeństwo lub rodziców.

Poukładajcie na stoliku karteczki, tak by symbole były niewidoczne. Jeden z uczestników losuje 5 kartek (może więcej, jeśli dostępna pula jest większa, Ty sam ustalasz reguły). Wybrane karteczki odwracamy i na podstawie nich, gracz rozpoczyna swoją opowieść. Trudność polega na tym, że opowiadana historyjka musi zostać wymyślona w krótkim czasie i musi zawierać wszystkie wylosowane elementy. I w ten sam sposób kolejni gracze tworzą swoje opowieści.

Jest to doskonała zabawa dla całej rodziny, która pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Mnóstwo frajdy sprawia samo tworzenie symboli na karteczkach. To prawdziwy sprawdzian dla Ciebie. Czy potrafisz wybrać wiele takich przedmiotów, które mogą posłużyć do opowieści ? Czy potrafisz narysować je w prosty sposób, tak by każdy z graczy wiedział, co przedstawia dany symbol? Sprawdź, jak działa Twoja wyobraźnia 🙂

Wyślij swoja pracę na poniższy adres. Opublikujemy ją na naszej stronie!

beata_szymenderska@kspkotowice.onmicrosoft.com

Beata Szymenderska