Uczniowie z KSP w eksperymencie łańcuchowym

Finał V edycji „Eksperymentu łańcuchowego” odbył się w sobotę 27 maja. W Krakowie na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej 276 drużyn zaprezentowało swoje urządzenia do transportowania metalowej kulki. Nasza drużyna wystartowała w kategorii Szkół Podstawowych z urządzeniem „Rurarz home”.

Wszystkie konstrukcje były połączone w łańcuchu, uruchamianym co godzinę. Chociaż nie zdobyliśmy pierwszego miejsca, udział w takim ogólnopolskim wydarzeniu był wyróżnieniem, a widok innych urządzeń jeszcze bardziej otworzył nasze umysły na nowe pomysły.

Oprócz udziału w konkursie Uniwersytet Jagielloński przygotował dla uczestników liczne atrakcje – można było przebiec się po cieczy newtonowskiej, zobaczyć, co można stworzyć drukarką 3D, wymienić się książkami, wziąć udział w wykładach i warsztatach oraz obejrzeć pracownie wydziału.