Gościliśmy Zjazd Szkolnych Kół Caritas

W tym roku zjazd wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas odbył się w naszej szkole. Gościliśmy ok. 200 uczniów z innych szkół, którzy wraz ze szkolnymi opiekunami SKC mieli okazję spędzić pogodny czwartek w swoim gronie, poznając przy okazji pracę służb oraz dwudziestoletnią historię naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się uroczyście. Zaśpiewał chór, przywitano gości, w krótkich przemówieniach do wolontariuszy zwrócili się dyrektor Caritas Polska Ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Ks. Dariusz Amrogowicz, Burmistrz Siechnic dr Milan Ušák. Przemawiający podkreślili ogromną wartość młodzieżowego wolontariatu oraz istotę niesienia dobra i obdarowywania nim najbardziej potrzebujących.

Burmistrz Milan Ušák przypomniał zebranym o wkładzie Gminy Siechnice w infrastrukturę szkoły Kotowicach oraz przywołał nieoceniona rolę jaką w jej rozwoju odegrała Małgorzata Morkowska – radna Gminy Siechnice i wieloletnia sołtys Kotowic. jej zasługi na tym polu oraz praca na rzecz parafii w Kotowicach nie pozostała niezauważona. Metropolita wrocławski, arcybiskup Józef Kupny zaszczytny Medal św. Jadwigi Śląskiej – najwyższe diecezjalne odznaczenie – przyznał właśnie pani Małgorzacie Morkowskiej.

Po uroczystej części wolontariusze oraz nasi goście mogli mogli udać się do specjalnie przygotowanych stacji, na których swoją pracę, sprzęt oraz charakter działań prezentowały specjalnie zaproszone na to wydarzenie służby. Gościliśmy zatem:
– brygadę antyterrorystów
– policję
– straż miejską (zmotoryzowaną oraz konna)
– pogotowie ratunkowe
– straż pożarną (oddział wojewódzki oraz OSP w Siechnicach)
– nadleśnictwo

Uczestnicy mogli także uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez Bibliotekę w Kotowicach oraz nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Ci, którzy lubią ducha rywalizacji w sportach umysłowych wzięli udział w miniturnieju szachów plenerowych.

Na każdego wolontariusza czekał mały pakiet powitalny oraz poczęstunek.

Pogoda dopisała, uczestnicy oraz goście także. Wydarzenie swoją rangą wspaniale uwieczniło jubileusz 20-lecia naszej szkoły.

Obszerne relacje foto i video dostępne są także: