Wiosna w Klubie Verne’a

Podróż do Peru i Dominikany oraz tajniki pracy reżysera teatralnego były tematami wiosennych spotkań w Klubie Verne’a.

Podczas wiosennych spotkań w Klubie Miłośników Juliusz Verne’a poznaliśmy kulturę różnorodnego i kolorowego Peru. Podróżnicy Agnieszka i Piotr Gołofit opowiedzieli nam o swoich przygodach z amazońskiej dżungli. Na spotkanie podróżnicy przywieźli przepiękne zdjęcia i wytwory peruwiańskiego rękodzieła.

Kolejnym przystankiem naszej podróży była Dominikana. O urokach tej niezwykłej wyspy opowiedziała nam rodzina państwa Madejów. Mogliśmy obejrzeć wspaniałe zdjęcia i filmy z tej malowniczej krainy. Dodatkowo czekała na nas degustacja regionalnych smakołyków.

Na ostatnim spotkaniu w tym sezonie gościliśmy reżyserkę teatralną, absolwentkę naszej szkoły, panią Martę Streker. Tym razem nie było o podróżach, a o szczególnej pasji i miłości do teatru. Pani Marta opowiedziała o kulisa tworzenia spektaklu teatralnego. Usłyszeliśmy również, jak wyglądała jej droga do reżyserii i kiedy odkryła, że teatr jest miejscem, w którym się realizuje.

Dziękujemy wszystkim gościom za barwne opowieści, a członkom klubu za regularne uczestnictwo w spotkaniach. Widzimy się po wakacjach i zapraszamy na kolejne przygody w Klubie Miłośników Juliusza Verne’a!

Beata Szymenderska

Peru:

Dominikana:

Spotkanie z reżyserką teatralną: