Zakończenie programu “Przyjaciele Zippiego”

Dnia 11 maja 2018 roku w KSP w Kotowicach w “zerówce” odbyła się ceremonia zakończenia rekomendowanego programu edukacyjnego “Przyjaciele Zippiego”. Lekcje w tej klasie prowadziła pedagog szkoły -Pani Renata Mechowska.

Patyczak Zippi mieszkał razem z uczniami w klasie przez całe 24 tygodnie. W trakcie zajęć dzieci nabywały szereg umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz szukały, w jaki sposób należy pomagać sobie i innym. Uczniowie klasy “zero” poznawali także sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także odgrywały scenki, co pomagało zapamiętać nowe zagadnienia.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań razem ze swoim przyjacielem Zippim. Pięknie się wypowiadały oraz uczestniczyły w ćwiczeniach. W przerwach, dla odpoczynku, uczniowie m. in. grali w baloniki, bawili się w zwiedzanie muzeum, a ponadto w “Sałatkę Zippiego”. Codziennie “zerówka” powtarzała zasady zachowania na lekcji, przez co część nauczyła się ich nawet na pamieć.

Klasa bardzo zaprzyjaźniła się z przyjacielem Zippim. Dzieci zostawiały pod jego domkiem serduszka, oraz swoje rysunki. Na zajęciach każde dziecko mogło przynieść samodzielnie wykonanego Zippiego i po lekcji zanieść go na miejsce, aby mógł się wyspać i wypocząć.

Najmilej dzieci wspominały urodziny Zippiego, na których był poczęstunek.
Uczniowie i Rodzice z “Zerówki ” wspólnie odrabiali zadania domowe.

Na zakończenie zajęć z Programu “Przyjaciele Zippiego” zostały rozdane dyplomy i korony własnoręcznie ozdobione. Pamiątkowe zdjęcia uwieczniły ciekawe spotkania, które z pewnością będą niezapomniane.

Renata Mechowska – pedagog